Naprawa telefonów komórkowych

Serwis komputerowy, odzyskiwanie danych Poznań

Obecnie smartphone’y towarzyszom naszemu życiu w każdym momencie, dlatego też jest to jeden z sprzętów, który najczęściej ulega awariom oraz uszkodzeniom. Nie wyobrażamy sobie długiego rozstania z naszym głównym źródłem kontaktów oraz skarbnicą różnych zdjęć oraz plików. Dlatego serwis Otulon chętnie pomoże Ci w tym problemie i zajmie się Twoim uszkodzonym sprzętem. Oferta naszych napraw obejmuje wymianę pękniętego ekranu, wymianę gniazda ładowania, wymianę baterii, odzyskiwanie danych oraz naprawę oraz optymalizację systemu operacyjnego w celu usprawnienia działania.

Wymiana wyświetlacza

Stłuczony ekran dotykowy jest to jeden z najczęstszych problemów z smartphonem. Główną przyczyną awarii jest upadek lub przygniecenie takiego telefonu. Bardzo często ekran przyklejony jest do tzw. matrycy czyli wyświetlacza telefonu i w niektórych przypadkach należy wymienić cały moduł. Nierzadko też awarie spowodowane są zalaniem, co może grozić zniszczeniem całej elektroniki.Dlatego często musimy zobaczyć telefon, aby rozpoznać źródło problemu

Wymiana gniazda ładowania

Częstą awarią jest uszkodzone gniazdo ładowania. W wyniku ciągłego odłączania i podłączania gniazdo ulega uszkodzeniu. Ponadto urazy mechaniczne poprzez wyrwanie kabla z gniazda lub przepięcia. Cechą charakterystyczną takiego uszkodzenia jest to, że po włączeniu ładowarki, urządzenie się nie ładuje lub ładuje się na sekundę, a ładowarka zaczyna działać wkładając wtyczkę pod pewnym kątem.

Wymiana baterii

Baterie zużywają się tak jak inne części telefonu, żywotność określa się na około 500 cykli ładowania czyli 2 lata. Bateria po pewnym czasie traci na pojemności i zaczyna się szybciej rozładowywać. W takim wypadku należy ją wymienić, funkcjonowanie naszego sprzętu było poprawne

Naprawa systemu

Zużyciu ulega również system, z biegiem czasu system zwalnia, wiesza się i nie działa już tak zadowalająco jak przy zakupie. Dlatego jeżeli chcesz możemy zająć się Twoim smartfonem, aby przyspieszył i był tak samo wydajny jak w dniu zakupu.

Odzyskiwanie danych

W naszych smartfonach posiadamy ogromnie dużo ważnych dla nas plików. Podczas uszkodzenia telefonu nie chcemy, aby zostały utracone, więc pomożemy Ci je odzyskać.